Tipy na výlet

Hotel Corso - ubytování Krkonoše - zimní dovolená na horách

Hotel Corso se nachází v centru městečka Pec pod Sněžkou – Krkonoše. Na své si přijde ten kdo má rád lyže, snowboard tak i běžky. Nedaleko je zastávka autobusu ski-bus, který vás dopraví zdarma na lyžařský vlek. Pouhých 100 m od Hotelu Corso je přibližovací lyžařský vlek. V objektu se nachází půjčovna lyží a lyžařského vybavení. Dále nabízíme v objektu služby lyžařské školy.

Hotel Corso - ubytování Krkonoše - parkování

Své auto můžete nyní zaparkovat na nově vybudovaném parkovišti přímo u hotelu Corso. Nově vybudované parkoviště má kapacitu 9 vozů. 

Hotel Corso - ubytování Krkonoše má pro Vás tipy na výlety

Relaxpark Pec pod Sněžkou

Horská bobová dráha v Peci pod Sněžkou je výjimečná svou atypickou tratí vystavěnou po úbočí strmého svahu nabízející množství zatáček a speciálních okruhů vedoucích v některých místech až 8m nad zemí s 90ti metrovým převýšením.

Není skluzavka jako skluzavka! V Relaxparku Pec pod Sněžkou zažijete opravdu netradiční sklouznutí, které nemůžete vynechat! Již jste se projeli na skluzavce pod zemí? Zde to můžete na jedné ze tří tras skluzavek vyzkoušet! Bohužel skluzavky nekloužou za mokra.

Osmimístné trampolíny v Relaxparku Pec pod Sněžkou uspokojí jak děti tak dospívající mládež nebo dospělé do váhy 70 kg.

V Relaxparku je pro Vás připraveno kvalitní lanové cetrum. Návštěvník Pece pod Sněžkou se tak může kromě svezení na bobové dráze nebo skluzavkách věnovat na jednom místě i další adrenalinové aktivitě. "MONKEYPARK" je určen nejširší veřejnosti včetně dětí od 140 cm výšky. Je projektován a koncipován tak, aby ho mohl absolvovat i absolutně netrénovaný turista nebo dítě od dané výšky.

Rozhledna Hnědý vrch

Město Pec pod Sněžkou vystavělo pro návštěvníky východních Krkonoš novou rozhlednu na Hnědém vrchu u horní stanice lanové dráhy. Rozhledna má trojúhelníkovou podstavu, základ je tvořen z nehoblovaných klád. Poslední patro rozhledny a střecha jsou podepřeny třemi ocelovými nosníky. Díky své výšce (27 metrů) umožní turistům shlédnout panorama Krkonoš zejména Sněžky, Javoru, centra Pece a celé údolí až k Velké Úpě. Vstup na rozhlednu je zdarma, oevírací doba 9:00 - 16:00. Cestu na Hnědý vrch si můžeta zpříjemnit využitím lanové dráhy Hnědý vrch.

Okolo Pece

(5 km)

Na náměstí v Peci pod Sněžkou hned naproti hotelu Corso najdete začátek vycházky plné hezkých výhledů z obnovených lesních pěšin a romantických zákoutí. Povedou Vás dřevěné směrovky „Okolo Pece“. Cestou si na informačních panelech přečtete leccos o historii tohoto horského města. Krátké čtyřjazyčné texty přibližují založení někdejší hornické a dřevařské osady, vznik pošty, školy, lesní správy, vodárny pro celé město i výjimečnost zdejších horských luk. Nejoblíbenějším místem je posezení u sloupové kapličky se sochou poutníka na Chaloupkách, nejklidnější pak vyhlídka u Kamoru ještě před luční enklávou Hnědý Vrch s obnovenou kaplí svaté Barbory. Okruh nebo jeho části jsou vhodné i ke krátkým procházkám seniorů, cesta má několik míst s lavičkami. V závěru je okruh propojen s dalšími trasami v Krkonoších - Vlčí jáma a Zelený důl.

Sněžka

Pec pod Sněžkou - Sněžka po zelené na Růžohorky, dál po žluté na Sněžku - 6 km 
                                                   po modré Obřím dolem 7 km  
Tento skalnatý holý vrchol má rozlohu 30 akrů. Díky své výšce poskytuje neomezený panoramatický výhled do daleké krajiny České republiky a Polska. Průměrná roční teplota se tu pohybuje kolem 0,2oC. Na vrcholu hory bylo postaveno několik staveb - Polská bouda s meteorologickou stanicí, konečná stanice lanovky z Pece pod Sněžkou, kamenný trigonometrický obelisk a 14 m vysoká rotundová kaple sv. Vavřince, která je nejstarším objektem na vrcholu Sněžky. Raritou je Česká poštovna, která je nejvýše položenou poštovnou v České republice. Můžete odtud poslat poštu s razítkem Poštovna na Sněžce. Sněžka je vyhledávaný turistický cíl a rozhledový bod. Vede na ni několik tras - turistických, běžeckých i cyklistických. Nejčastějším výchozím místem výletu na Sněžku je malebné horské městečko Pec pod Sněžkou (750 m n.m.).Lanová dráha Pec pod Sněžkou - Sněžka je zejména v letních měsících ideálním výchozím místem pro váš výlet z Pece pod Sněžkou. Visutá lanovka, která je nejstarší lanovou dráhou svého druhu v Evropě, Vás pohodlně dopraví přes mezistanici na Růžové hoře (1334 m n.m.) na Sněžku (1594 m n.m.). Během necelé půlhodinky překonáte převýšení více než 680 m. Ze Sněžky můžete dál pokračovat po značených turistických cestách směrem k Luční boudě, do Špindlerova Mlýna, Pece pod Sněžkou nebo do Horní Malé Úpy. 
Informace o provozu lanovky.

Historický důl Kovárna v Obřím dole

Pec pod Sněžkou (Hotel Corso) - Důl Kovárna 4 km
Navštivte podzemí nejvyšší české hory Sněžky - důl Kovárna.
Od středověku pronikali do Krkonoš hledači drahých kamenů a v jejich těsném sledu horníci. Jen pomalu vydávalo podzemí své poklady a bylo to za cenu tvrdé dřiny,strádání i lidských životů. Právě tady, v divočině Obřího dolu, vznikaly pověsti o Krakonošovi a v nitru hory můžete spatřit jeho ukryté "poklady". Překvapí Vás, jak velké prostory zanechali horníci po těžbě železa, arzenu a mědi. Vstup do zpřístupněného důlního díla je u bývalé boudy Kovárna v Obřím dole. Z centra Pece pod Sněžkou Vám bude cesta trvat asi hodinu a půl. Na sestup do podzemí doporučujeme teplejší oblečení (teplota okolo 7°C, 100% vlhkost). Podmínkou je pevná obuv a věk 10 a více let. Podzemní trasu dlouhou asi 250 m zvládne každý turista. Podrobnosti a aktuální informace se dozvíte v galerii Veselý výlet v Peci pod Sněžkou, kde je možné prohlídku předem zamluvit. Na vrcholu Sněžky byl každý - dobrodružství v podzemí čeká jen na Vás!
Rezervace termínu je možná i e-mailem či telefonicky.
V roce 2010 však nebude důl otevřen z důvodů přípravd druhé prohlídkové trati.

Aktuální informace o dole Kovárna.

Cyklobusy

Vyražte na kole napříč Krkonošemi. Od 29. 5. do 26. 9. 2010 opět jezdí tradiční Krkonošské cyklobusy i z Pece pod Sněžkou.
Jízdní řád cyklobusů.

Lesní hrádek Aichelburg

Pec pod Sněžkou - Informační centrum Veselý Výlet Temný důl 7km (autem)
Informační centrum Veselý Výlet Temný důl - Lesní hrádek Aichelburg 2 km (pěšky)
Pec pod Sněžkou (Hotel corso) - Lesní hrádek Aichelburg (přes Valašské boudy) 8,3 km (pěšky)
Lesní hrádek Aichelburg postavil lesní personál panství Maršov jako památník Bertholda hraběte Aichelburga, který se zapsal jako dobrý hospodář a mecenáš východních Krkonoš.Stavba začala na počátku roku 1862 a byla ukončena v srpnu roku 1863. Hrad leží na skalním výběžku na východním svahu zalesněné hory nad Temným Dolem.Okouzlující je výhled z hradu přes Temný Důl na Maršov. Severovýchodně se do výše vypíná Špičák, severně Dlouhá hora a Červená hora.Z původně kamenné stavby kryté dřevěným krovem s šindelovou krytinou zbyla jen čtyřboká věž a klenutý sklep. Od roku 1996 probíhaly na hrádku udržovací a záchranné práce. Správa KRNAP obnovila dva historické chodníky. První vystupuje po 400 kamenných schodech k hrádku přímo od řeky Úpy. Druhý vede z Temného Dolu k Velkým Tippeltovým boudám a prochází sto metrů nad lesním hrádkem. Lesní hrádek si můžete prohlédnout i uvnitř.V současnosti se půjčují klíče od hradní síně v domě založeném Bertholdem Aichelburgem v Temném Dole, kde v současnosti sídlí informační centrum a galerie Veselý výlet. Klíče si můžete vypůjčit také v informačním centru Veselý výlet v Peci pod Sněžkou. Otevřeno je denně od 8.30 do 18. hodin (Veselý výlet si vyhrazuje právo na změnu otevírací doby) od 8. května do 2. listopadu a od poloviny prosince do Velikonoc.

Více informací.

Křížová cesta

Pec pod Sněžkou - Informační centrum Veselý Výlet Temný důl 7km
Křížová cesta z roku 1876 vychází od malé obdélné kaple u silnice v Temném dole (nedaleko galerie Veselý výlet), vede ke kapli sv. Anny a dál směrem na Starou Horu. Cesta končí u studánky, která má podle pověsti léčivé účinky. Cesta vás provede stejnojmennou osadou Stará Hora, která je jedním z nejzachovalejších souborů lidové architektury Krkonoš s řadou původních horských chalup. Cesta dále vede kolem Kaple svaté Anny, která patří mezi nejstarší náboženské objekty východních Krkonoš. Byla postavena Johanem Benschem a jeho manželkou Elizabetou v roce 1752. Rodina Benschova žila v chalupě č.10 poblíž kaple po staletí a chalupa zde stojí dodnes.Při lesní kalamitě v roce 1966 byla studánka poškozena. Cesta sama pak byla zničena vandaly, kteří strhli všechna zastavení a svrhli je do údolí. Cesta byla obnovena v letech 1999 až 2001. Zasadili se o to místní obyvatelé spolu se spolkem přátel Veselého výletu. Cesta je vyzdobena netradičními obrazy provedenými technikou smaltované malby od výtvarníka Aleše Lamra, tím je křížová cesta jedninečná nejen v Krkonoších. Každoročně se Křížovou cestou vydává v neděli před svátkem Anny (26. července) procesí do kaple na bohoslužbu.

Pohádková stezka - Malá Úpa

Pec pod Sněžkou - Malá Úpa Pomezní boudy 14 km
Malá Úpa je romantická a tichá osada s horským dřevěným kostelíkem, kde si budete připadat jako na konci světa. Čeká zde na Vás deset zastavení s pohádkami od známe české spisovatelky, paní Marie Kubátové. Jednotlivá zastavení mají za úkol seznámit malé i velké návštěvníky nejenom s tvorbou spisovatelky, ale i s nádhernými místy a nezapomenutelnými výhledy na Krkonoše, která by bez motivace malé dětské nožky jen těžko zdolávaly. Trasa je dlouhá přibližně 17 km, a proto si její zdolání většina turistů musí rozdělit na několik okruhů.
Doporučené okruhy.

Spálený a Čertův mlýn

Pec pod Sněžkou - Malá Úpa, Spálený Mlýn 8 km
Místní část Malé Úpy Spálený Mlýn se nachází na území Krkonošského národního parku mezi Pěnkavčím vrchem a Kraví horou v hlubokém údolí říčky Malé Úpy v prostoru jejího soutoku s Jelením potokem a dnes bezejmenným potokem s dřívějším německým názvem Plader Bach. Původně nesla lokalita název Mohornův Mlýn, ovšem poté co původní mlýn stojící na levém břehu řeky vyhořel, vžil se název současný. Převážnou část zástavby tvoří typické krkonošské chalupy, stojí zde ale i několik pozdějších staveb vybudovaných k ubytovacím účelům. Ve východním svahu stojí socha Krakonoše a vedle ní tzv. Čertův mlýn, což je model mlýna s pohyblivými pohádkovými postavami poháněnými vodním kolem. Vítaná atrakce a vzpomínka na Krkonoše nejen pro děti.

NOVINKY
13.03.2013
Internetové připojení !
Další novinkou pro ubytované hosty je bezdrátové internetové připojení na všech pokojích i v restauraci.